Hahaha, fy vad bra sagt du måste inte vara så aggresiv!martinvk skrev:behöver inte vara så aggresivdarian skrev:Läs reglerna! Du borde veta detta eftersom du redan är varnad en gång!
tack snälle du, men kom på en till grej oxå, det var bara ibland när däcket var fritt som den varva, ibland va den lika slö som på mark, o samma på marken va den pigg en liten liten stund för att sen bli lika slö, ska kolla om den drar tjuvluft imonSpeedfighter nr 1 skrev:Hahaha, fy vad bra sagt du måste inte vara så aggresiv!martinvk skrev:behöver inte vara så aggresivdarian skrev:Läs reglerna! Du borde veta detta eftersom du redan är varnad en gång!![]()
Jag kan ju försöka att hjälpa dig istellet för att käfta!![]()
Om moppen funkar fint utan belastning och dåligt med belastning, så har din moped problem med att bygga upp komprition inne i motorn. Så jag skulle titta över själva cylindern och titta om det ser helt och bra ut. Det kan även vara något lager i vevstaken eller liknande som gör det trögt för motorn att gå runt.
Han har ju rätt?martinvk skrev:behöver inte vara så aggresivdarian skrev:Läs reglerna! Du borde veta detta eftersom du redan är varnad en gång!